web tasarım tuzaklarıWeb Tasarım Tuzakları nedir? İnternette gördüğünüz bedava web tasarim gibi yalanlar üzerine yazılmış makalemizden ‘Web tasarım tuzaklarını” inceleyeceğiz.  

Şimdi bu web tasarım tuzakları na bir bakalım

1- Bedava Web Tasarım Masalı

“Ücretsiz web tasarım” sloganıyla hizmet sunan bütün firmalar, güya sizin olan sitenin içinde kocaman bir reklam yayınlarlar. Reklamsız olduklarını iddia eden diğer  şirketler ise özel web bilgilerinizi başka kuruluşlara satarak üzerinizden para kazanırlar.

2- Komik Rakamlara Web Sitesi Yapan Korsanlar

Kişi ya da kurumları kendilerine çekmek için neredeyse bedavaya web tasarım yaptıklarını ifade eden firma ya da firma görünümlü şahıslar, web sitenizi bir yerlerden emek hırsızlığı yapıp kopyalayarak oluşturur. Verilerinizin güvenliği, site desteği, bakımı?

3- Web Sitesi Pazarlayarak Zengin Olmak (!)

Son yıllarda sizinle görüşme talebinde bulunup, web sitenizi yapmak ve bunu sizin de başka tanıdıklarınıza tavsiye ederek çok para kazanacağınızı vaat eden kişiler türemiştir. Lütfen bu tip saadet zinciri tuzaklarına düşüp, para ve zamanınızı kaptırmayınız.

4- Siteni Özgürce Kendin Tasarla Kurnazlığı

“Bir kaç tıkla sitenizi kendiniz, özgürce yapın.” şeklinde söylemlerle web sitenizi 5 dk. da yapabileceğinizi size düşündüren firmalar, bu işin zorluklarını bildikleri için sorumluluk ve iş yükünü size yıkarlar. Üstek birde üzerine fahiş fiyat ödemek zorunda kalırsınız.

Paylaşın :