Başa Dön

Web Siteniz dünyaya açılan vitrininizdir.

Sosyal Medya Takip

 

  • WEB SİTENİZİ TASARLAYALIM.

    Sitenizi teknolojik, kurumsal, özgün ve yaratıcı tasarlayalım.


  • NASIL TASARLIYORUZ?

    Profesyonel ve Ergonamik tasarımlar ortaya çıkartıyoruz.

  • DÜŞÜNCEDEN TASARIMA

    Size teknolojik, yaratıcı, özgün web tasarımları yaratalım.

E-Ticaret Sitesi tasarımı

e-ticaret site tasarımı woocommerceE-Ticaret artık her geçen gün internet üzerinden yapılmaya ve avantajlarıyla insanları etkilemeye devam ediyor. Ticarette önemli olan iki unsur güvenilirlik ve ücrettir. Ticaretin internet üzerinden yapılmasının nedeni de aslında bu şekilde açıklanabilir.

Yani e-ticaret sitesi ile satılan ürünlerde masraf azalıp satılan ürün adedi artarken, yine eticaret ile alınan ürünlerde diğerlerine göre daha ucuz oluyor bu yönden e-ticaret hem satıcının hem de alıcının lehine bir sistem halini alıyor.

E-ticaret sitesi tasarımı hakkında bahsedecek olursak: ürünlerinizi satmak için açacağınız bu sitelerde, ürünlerin fiyatını stok durumunu vb. bilgileri alıcılara sunarak alıcıları ürün hakkında bilgilendirdiğiniz ve kişilerin istediği ürünleri sipariş vererek satın aldığı sitelerdir. Yani sizde bu karlı sistemden faydalanabilmek istiyorsanız hemen bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz.

Tabi ki bir e-ticaret sitesi kurmak o kadar da kolay değil bunun için size işletmenizin boyutuna göre uygun bir eticaret sitesi kuruyor ve size bu sistemin işleyişi ile ilgili bütün bilgileri veriyor. Daha sonrasında siz ürünlerinizi e-ticaret ile satışa sunabilirsiniz tabi ki ilk zamanlarda bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bundan böyle eğer sizde bir e-ticaret sitesi tasarımı istiyorsanız dediklerimizi dikkate alarak ve eticaret sisteminin avantajlarını düşünerek güzel bir e-ticaret sitesi kurabilir ve işletmenizi büyütüp daha büyük kitlelere ürünlerinizden daha da fazla satabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi neden yaptırmalıyım?

İşletmeler için çıkacak olan olası yasal zorunluluklar ile birlikte internet kullanımında yaşanan beklenmedik artış işletmelerin internette de bir mağazaya (e-ticaret sitesine) sahip olmaları gerekliliğini göstermektedir.

Ticaret Kanunu’nda yaşanan değişikliklere göre, fiziksel mağazası olan işletmelerin artık internette kendilerine özgü bir web sayfası yayınlama zorunluluğu getirilmektedir.

Durum böyle olunca acaba sadece internet sitesi ile mi yetinilmeli yoksa e-ticaret sitesi açarak aynı zamanda bu site üzerinden online satış mı yapmalı sorusu akıllara takılmaktadır.

Ticaret Kanunu’na göre, işletmelere internet sayfası açma zorunluluğu getirildiğinde herkesin aklında olan basit bir site yayımlamak olabilir. Ancak online satış yapılabilecek sanal mağaza açarak yerel pazarlamanın yanında oldukça bir paya sahip olan e-ticaret sektörüne de giriş yapılabilmektedir.

İşletmeler Neden E-ticaret Sitesi Açmaktadır?

Elektronik ticaret ve online ödeme sistemleri kullanılarak internet üzerinden ürün satışı gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede mağazalar sadece bulundukları yerel alana değil aynı zamanda Türkiye’nin 7 bölgesine hitap edebilmektedirler.

Sitelere eklenen ürünler sanal mağaza üzerinden tüketicilere sunulmakta, tüketiciler tarafından beğenerek satın alınanları kargo firmaları aracılığı ile ilgili adrese teslim edilmektedir.